vine-cv-resume

Vine’dan Video Özgeçmiş

vine-cv-resume

 

Twitter’ın satın aldığı Vine şu sıralar sosyal medya mecralarının yükselen gözdesi. Parmağınızı ekrana basılı tutarak 5 saniyelik videolar çekmenize olanak tanıyan Vine, hızlanan internet ile birlikte oldukça güzel bir servis olarak karşımızda.

Vine üzerinde hazırlanan ilk özgeçmiş de Dawn Siff isimli gazeteciden geldi. Kendi blogunda yazan ve 6 aydır işsiz olan Dawn Siff Vine üzerinden hazırladığı 5 saniyelik video ile The Economist‘te işe alındı. Video’da söyledikleri de şunlardan ibaret. “Fikir makinası Dawn Siff, Stratejist, Yönetici, Gazeteci, deadline Jedi.- sonuncusunu çeviremedim-”

Böylece yaratıcı özgeçmiş platformlarına bir de Vine eklenmiş oldu.

Videoyu izlemek için buradan lütfen.

Al Pacino

Al Pacino

Doğu Harlem'de dünyaya gözlerimi açtım. "At gözlüğü takmış insanlar"ı oynamayı seviyorum. Sanırım öldüğümde emekliye ayrılacağım. Hollywood'dan sıkıldım ve Türkiye'ye geldim. Önce İstanbul'da bir takım kumar işlerine giriştim. Daha sonra kumarhaneler kapanınca, sosyal medya v.b. bir şey duydum. Baktım herkes giriyor, ilgimi çekti birde ben gireyim dedim. Sosyal Medya Nedir diye bir site var dediler, bende başlangıç için 50.000$ karşılığında burada yazmaya başladım. Güzel şeyler bunlar. Fakat ben hala hakettiklerimi istiyorum. Neyi mi? Dünyayı dostum...ve içindeki her şeyi.

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook